- Atleten
- Elite & High Potentials
- Interviews
- Categorie: Interviews, Team: Elite & High Potentials
Marathonloper Edwin de Vries; Ik stop op mijn hoogtepunt

Hij kan het bijna niet geloven, wat een prestatie! Wanneer Edwin de Vries als snelste Nederlander over de finish komt in de Berlijn Marathon ziet hij een tijd op de klok van 2:13,38. Een persoonlijk record (PR) van bijna 4 minuten. Zijn oude record stond op 2:17,22, gelopen tijdens de Amsterdam Marathon van 2018. De prestatie in Berlijn is bijzonder snel en dus behoort De Vries nu tot de absolute Nederlandse top op de marathon. Wat zijn prestatie uitonderlijk maakt is dat dit niet alleen de snelste marathon is van De Vries maar het is ook direct zijn laatste. Stoppen op het hoogtepunt noemt hij het zelf.
Hoe is jouw Berlijn marathon verlopen van start tot finish?
Start
“Het was superdruk aan de start, ik stond op de derde rij. Toen we van start gingen dacht ik direct wat gaat dit langzaam. Er liep een groep voor mij die weg ging op de Olympische limiet en dan is het wel verleidelijk om hierin mee te starten aangezien ze maar een paar seconden per kilometer harder lopen. Maar je verstand zegt dan toch niet doen, versnel maar het tweede deel van de Marathon.”
10km
“Al snel vond ik het juiste tempo in de juiste groep. Ik koos een plek achter in deze groep en dan probeer je gewoon zo ontspannen mogelijk door te komen. De groep was groot en we hadden een eigen haas, deze viel alleen al naar 6km uit wat niet de bedoeling was, omdat hij was aangesteld tot 21km.”
20km
“De haas was uit de wedstrijd dus spraken we in de groep af om kop over kop te gaan lopen en elke kilometer af te wisselen. Uiteindelijk zag je dat er maar drie man echt op kop draaiden en de rest, mijzelf inbegrepen, ging gewoon achterin hangen. Het ging immers ook hard zat en mocht het nu iets langzamer gaan, dan vond ik dit in deze fase van de race ook geen probleem.”
30km
“Door het gedoe met de haas en omdat de groep dan toch niet optimaal samenwerkt verloren we uiteindelijk toch iets op ons schema. Halverwege kwamen we exact 1:07 door. De kilometers hierna dacht ik nog: ‘Ik voel mij eigenlijk bestel wel goed, maar laat ik maar rustig aan doen, het is nog ver.”
40km
“Na 32km dacht ik opnieuw: ‘Ik voel mij nog steeds goed, laat ik mij er maar eens mee gaan bemoeien.’ Ben toen op kop gaan lopen. Toen keek ik achterom, ik had de groep al een beetje aan gort gelopen en er waren al wat mannen afgevallen. Ik dacht: ‘Nog niet echt gaan nu, nog even inhouden.’ Na 36km kwam er een aanval van een andere loper. Ik ging met hem mee, zo hebben we strijdend tot de finish samengelopen.”
Finish
“Aankomend bij de finish wilde ik wel graag de snelste man zijn uit mijn groep en ben toen snoeihard gaan sprinten om mijn tegenstander los te krijgen, wat ook lukte. Ik eindigde in een tijd van 2:13,38 een supersnelle tijd.”
Waarom is dit je laatste marathon?
“Dit is mijn laatste race, omdat ik samen met mijn broer een online marketingbureau heb wat ook een passie voor mij is en waar ik veel tijd aan kwijt ben. Voor mij werd duidelijk dat ik meer zou moeten rusten als ik nog meer progressie wilde boeken in het hardlopen. Hier zat de rek nog in. Dit zou betekenen dat ik zou moeten stoppen met mijn andere passie: ‘Online marketing.’ Dit zag ik niet zitten. Hier haal ik namelijk ook heel veel energie en voldoening uit en hier zie ik ook een toekomst in.”
Kan je nu eigenlijk nog wel stoppen nu je zo hard gelopen hebt?
“Ja tuurlijk, iedereen kan stoppen, op elk moment wanneer je dit zelf wilt. Een progressie van bijna 4 minuten ga ik nooit meer maken, dus in dat opzicht stop ik wel op mijn hoogtepunt. Stel dat ik was doorgegaan, op een ander moment dat je dan wilt stoppen dan kan je jezelf opnieuw dezelfde vraag stellen of je wel moet stoppen. Dat blijf je houden.”
Hoe heb je je optimaal kunnen voorbereiden op je laatste race?
“Ik heb alles kunnen doen wat ik wilde. Ik ben 3,5 week naar Sankt Mortitz geweest om op hoogte te trainen. Ik ben daarvoor nog naar Kenia geweest en naar Portugal. Heb zelfs nog een baanseizoen gedraaid, alles om me zo optimaal te kunnen voorbereiden op mijn laatste Marathon. De laatste fase in Sankt Moritz merkte ik dat ik echt stappen aan het maken was, dat ik heel hard vooruitging.”
Gaat deelname aan de Olympische Spelen volgend jaar je niet in verleiding brengen?
“Zie ik niet snel gebeuren. Ik moet dan nog 2 minuten van mijn PR lopen of een top 10 klassering neerzetten op een Major Marathon. Ik was nu 20ste, dus dan moet je nog een flinke stap maken qua niveau. De kans is dus klein dat ik de Olympische Spelen zou halen.”
Heb je na 30km niet gedacht, ach 2:15 is ook goed, ik ga toch stoppen.
“Naja na 30km wordt het inderdaad heel zwaar, het lijkt wel alsof je lood in je benen hebt. Toch ben ik in de race alleen maar bezig geweest met zo hard mogelijk lopen, ik had ook geen horloge om. Je bent bezig om zoveel mogelijk mensen in te halen. Ik begon op plek 65 en eindigde uiteindelijk op plek 20. De kilometers vlogen voorbij en ik zat goed in de flow. Met 2:14 of 2:15 was ik ook blij geweest maar ik wilde alles eruit lopen wat er nog in zit, het is toch de ‘pensioens-tijd’ die je achter je naam zet, die je wil zo scherp mogelijk neerzetten.”
Heb je het gevoel dat je gestopt bent op je hoogtepunt? Dat je carrière compleet is?
“Ja ik denk wel dat ik gestopt ben op mijn hoogtepunt. Ik heb ooit gezegd in het blad Runnersworld, als ik ooit 2:13 loop, dat zou echt geweldig zijn. Laat ik dat nu net gelopen hebben in mijn laatste marathon. Als je dat dan bereikt dan vind ik dit ook een voorbeeld van een geslaagde carrière.”
Hoe is het leven nu, na de sport?
“Ik ben nu wat vrijer in de dingen die ik doe. Waar ik eerst nee tegen moest zeggen hoef ik nu niet eens over na te denken. Toch denk ik dat als je een goede ondernemer wilt worden dat je ook bepaalde keuzes moet maken, een zekere levensstijl moet nastreven. Topsport gaat dus gewoon door maar dan op een andere manier. Misschien dat ik wat later naar bed ga, maar ik blij wel gewoon sporten en hardlopen. Dit is ook goed voor mijn focus en concentratie, zo blijf ik fit.”
Wat heeft jouw carrière je het meeste gebracht?
“Ten eerste een mooie vriendengroep, daarnaast dat je met hard werken heel ver kunt komen. Ik ben ook op hele mooie plekken op de wereld geweest, mooie momenten meegemaakt. Ik zal ook nooit al die prachtige races vergeten.”
Palmares
Prestaties op NK’s:
- 2011: 1e Nederlands Kampioenschap junioren 10km op de weg
- 2011: 2e Nederlands Kampioenschap junioren Cross
- 2011: 3e Nederlands Kampioenschap junioren 5000m
- 2013: 3e Nederlands Kampioenschap senioren 3000m indoor
- 2014: 3e Nederlands Kampioenschap senioren 5000m outdoor
- 2015: 3e Nederlands Kampioenschap senioren 3000m indoor
- 2017: 2e Nederlands Kampioenschap Lange Cross
- 2017: 2e Nederlands Kampioenschap Marathon (debuut: 2.19.36)
- 2018: 2e Nederlands Kampioenschap 10km op de weg
- 2018: 1e Nederlands Kampioenschap Cross
- 2018: 2e Nederlands Kampioenschap Marathon (2.17.22)
- 2019: 3e Nederlands Kampioenschap 10.000m op de baan
Marathons:
- 2017: 2e Nederlander Amsterdam Marathon (2.19.36)
- 2018: 1e Nederlander Rotterdam Marathon (2.17.46)
- 2018: 2e Nederlander Amsterdam Marathon (2.17.22)
- 2019: 1e Nederlander en 20e totaal Berlijn Marathon (2.13.38)
Toernooien en bijzondere prestaties:
2011: 55e Europees Kampioenschap cross junioren
2017: 1e Halve Marathon Haarlem
2018: 1e Benidorm Halve Marathon
Reacties
shop watches replica
Discount Watches, Fashion Watches, Wristwatch, Fake Watch, Wholesale Watches, Jewelry Watches, Replica Jewelry Watches. Hublot was JAPANESE Breitling replica watches Replica Watch born out Replica Bovet hot Replica Watches replica Jacob & Co. watches Replica Watches of a Perrelet Replica watches Watch Replica Replica Vacheron Constantin Replica Watch desire Replica Hamilton Replica watches to Replica Alpina Replica watches Watch transcend Audemars Piguet Watches contemporary watch design replica Corum watches Replica Watch and Technomarine Replica watches Watches Replica produce IWC best watch Replica Replica Watch a Replica Carl F. Bucherer Replica watches Watches unique watch Replica fake Gucci watches Watches line. replica JAEGER LECOULTRE watches Watches Replica Tudor fake watches Watch Hublot is shop watches replica Nixon best watch Replica Replica the Rolex best watch Replica Replica Watches Ikepod replica watches Watches Replica French all swiss replica watch word Replica JAPANESE Mont Blanc replica watches Replica Boucheron Replica watches Watch for Replica swiss Tag Heuer replica watches Watches "porthole," a classic watches Fake Ulysse Nardin Replica watches Watches word Graham watch replica Watch indicating this new watches sale Alain Silberstein Replica watches Replica Watches company`s desire swis watches sale replica R M watches Watches Replica Replica JAPANESE Ga Ga Milano replica watches to Replica fake Baume Mercier watches Watches create replica watch rm Fake swiss Audemars Piguet replica watches Watches Fake Michele fake watches Watches a Bell Ross fake watches Fake Watches watch Roger Dubuis replica watches Replica Watches more Lang Heyne replica watches Replica Watch like fake Swatch watches Watches Citizen fake watches Replica Watches a Replica JAPANESE U Boat replica watches window all shop watch replica Replica JAPANESE Audemars Piguet replica watches Watches TechnoMarine fake watches Replica Watches than Replica swiss Hysek replica watches Watch Guess fake watches Replica Watch anything else. Replica Hermes replica watches Magnificent IWC Replica watches Watches Dunhill Replica watches Watch design replicas copy watch style and swiss R M replica watches Fake Watches excellent swiss Chopard replica watches Replica Watches replica Oris watches Watches Replica quality Christian Dior fake watches Replica Watch of Corum hot Replica Watches Watches Replica Steinhart replica watches Watches Replica the good swiss watch replica MB F replica watches Watch Replica Movado Replica Watch Replica Hublot replicas make replica best watches them replica Movado watches Watches fake Longines watches Watch desirable Parmigiani hot Replica Watches Replica Watches fake Alain Silberstein watches Replica for Audemars Piguet fake watches Replica Watch Piaget Replica watches Replica anyone Heuer Replica watches Replica Watch B.R.M hot Replica Watches Watch Replica who Croton Replica watches Watches Replica Replica L Jr replica watches s Ball Replica watches Watch Replica Replica patek philipe Watches into Fake Maurice Lacroix Replica Watches Watches Replica Rado fake watches Fake Replica replica Bell Ross watches Watches replica TW Steel watches Fake Watches watches. Replica Ulysse Nardin watch replica Watch replica Glashutte Original watches Watch The Cartier watch replica Fake Watches Tudor Replica watches Replica Bedat Co hot Replica Watches Replica Watch performance Longines best watch Replica Watch and hot watch replica functionality fake Vacheron Constantin watches Replica Watches of fake IWC watches Replica Watch Replica IWC Watches Replica Ulysse Nardin Replica Watches Watch our Ebel Replica Watches Fake Watches Hublot Replica IWC fake watches replica best replica watch aaa replica Blancpain watches Watch Fake Panerai watch replica Watches watches fakes watch Salvatore Ferragamo Replica watches Replica ar Fake Jaquet Droz replica watches Watches incredibly replica Panerai SWISS Watches Replica Christiaan van der Klaauw replica watches Fake Watches good. replica watchs shop Everybody Replica Rolex fake watches are Replica Vacheron Constantin hot Replica Watches available Replica GaGa Milano fake watches to Replica Piaget Replica Watch Replica Tissot replica watches Watches buy best Bell Ross best watch Replica Replica Fake G Seiko replica watches Watches quality Hublot fake Omega watches Replica Watch swiss Piaget replica watches Watches Replica Replica all replica watches swiss replicas watch swiss Blancpain replica watches Watch Replica replica Piaget watches Replica Watches Watches Replica Roger Dubuis hot Replica Watches Movado fake watches Watch Replica replica Audemars Piguet watches Replica Watch with replica perfect watches Roger Dubuis Replica watches Watches Replica a great replica luxury shop watch Romain Jerome Fake Watches discounts.