Van den Broek op schema voor Amsterdam Marathon
03 October
Team Distance Runners
Posted by:
BREDA - Hugo van den Broek heeft afgelopen zondag bewezen dat de voorbereidingen op de ING Amsterdam Marathon op 17 oktober zeer voorspoedig verlopen. Na een zware trainingsweek kwam hij aan de start van de Bredase Singelloop. De Heemskerker wist een tijd neer te zetten van 1.03.55 uur. In het sterke veld kon Van den Broek mee in de kopgroep tot 10 kilometer. Hij had de opdracht om wel voluit te gaan, maar niet te forceren. Hij kwam dan ook redelijk fris over de finish. Van den Broek werd 7e in het totale veld en werd na Koen Raymaekers 2e Nederlander. Het betekende voor Van den Broek zijn derde tijd ooit: ?Dit geeft me echt veel vertrouwen voor de marathon over twee weken?.
Jody Tesselaar kwam al snel alleen te lopen. Hij wist ondanks dat de race af te ronden in 1.09.10 uur. Hij was tevreden over de solide race.
Bij de vrouwen eindigde Barbara Zutt als derde Nederlandse. Nadat ze vorige week nog tijdens de EK Duathlon 5e was geworden, kon ze in Breda geen potten breken. Ze bleek nog niet helemaal hersteld van de twee uur durende inspanning in Wales. Zutt liep een tijd van 1.19.07 uur.
De Keniaanse Hilde Kibet, vriendin van Van den Broek, wist wel te imponeren door achter de bekende Tegla Loroupe tweede in de wedstrijd te worden met een persoonlijk record van 1.11.40 uur.