Borst en Res lopen zich in de kijker

24 July

Team Distance Runners

Posted by:

VOORTHUIZEN - Tijdens het Loopfestijn Voorthuizen hebben Selma Borst en Peter Res dikke persoonlijke records gelopen op de 10 kilometer op de weg. Waar Res zijn besttijd met een kleine veertig seconden wist aan scherpen tot 30.55, knabbelde Borst zelfs bijna een minuut van haar persoonlijk record. Op het officieel gemeten parcours kwam zij in de straten van Voorthuizen tot een tijd van 34.49 minuten.

De prestatie van Borst toont eens te meer aan dat ze op weg is om een heel goede lange afstandloopster te worden. Omdat het lange-afstand talent van Borst door de TDR begeleiding al in een vroeg stadium ontdekt was, wordt ze nu af en toe in aanraking gebracht met de wat langere afstanden. Dat Borst een zeer goede tweede helft van de wedstrijd liep, bevestigt het lange-afstand talent eens te meer. In Voorthuizen wist ze gerenommeerde namen uit de Nederlandse wegatletiek achter zich te houden als Annelieke van der Sluis, Anne van Schuppen en Daphne Panhuysen. Achter Grete Koens en Kristijna Loonen werd ze derde Nederlandse en in totaal zevende.

Bij de mannen was een zeer sterk veld aanwezig, vooral ook in de breedte. Voor Res en Tesselaar een ideale gelegenheid om de vorm te testen nadat ze drie weken op trainingsstage in Duitsland zijn geweest. Res kon goed meekomen in het sterke veld. Hij wist de klok uiteindelijk stil te zetten op 30.55: een dik persoonlijk record. Voor Res betekende dit aansluiting bij de nationale subtop op de weg. Het maakt het een stuk makkelijker om volgende nationale wegwedstrijden binnen te komen. De volgende piek moet komen te liggen in Heusden waar Res zijn persoonlijk record op de 5000 op de baan hoopt aan te scherpen.

Jody Tesselaar kende een zware wedstrijd. Na het afscheid van de duathlon is hij echter wel weer hard op weg om weer goede tijden bij het lopen te produceren. Omdat de piek pas in september moet komen, was de tijd van 32.16 redelijk te noemen.