TDR-dames heersen op middenafstand

26 May

Team Distance Runners

Posted by:


HENGELO - De TDR-dames Machteld Mulder en Selma Borst hebben tijdens Twente Atletiek met overwinningen op de 800m en 1500m hun stempel gedrukt op deze twee middenafstandraces. Beide dames genoten zichtbaar van het gevoel van macht waarmee zij de races naar hun hand zetten. Achter deze twee TDR-topdames vielen de prestaties wat tegen; deels viel dit te wijten aan het feit dat veel atleten afgelopen woensdag ook in actie kwamen tijdens de Nijmegen Global Athletics.   
Tijdens deze derde wedstrijd van het Nationale Baancircuit, traditie getrouw voorafgaande aan de Fanny Blankers Koen games, waren de omstandigheden beter dan vooraf was voorspeld. De gehele dag was er weinig wind en af en toe brak zelfs de zon door.

1500 meter
De 1500meter dames stond voor een groot deel in het teken van de limietenjacht van Manon Kruiver en Raika Lenaarts voor de EJK, gehouden in het zelfde stadion als vandaag. Door het ontbreken van een sterk deelnemersveld en het feit dat er geen haas was geregeld, had de TDR-ploegleiding ter plaatse Elina van der Linde aangewezen om zich op te offeren voor haar teamgenotes. Selma Borst had vooraf kenbaar gemaakt voor de winst te lopen, dus dat betekende dat het initiatief door Lenaarts en Kruiver genomen moest worden.
Van der Linde deed zeer goed werk en verzorgde een strak tempo tot 700m. Achter haar maakte Lenaarts echter een kapitale fout door na de eerste ronde haar benen stil te houden wat resulteerde in een gat achter de haas en een zeer langzame tweede ronde van 77 seconden. "Ik wilde er wat mensen tussen laten door wat in te houden, omdat ik al wat vermoeidheid begon te voelen, maar dat gebeurde niet. Stom van me want zo was de kans op een goede tijd verkeken; het is dus helemaal mijn eigen schuld."
Selma Borst deed wat ze vooraf van plan was. Ze zette de laatste ronde aan, pakte op 250m voor de finish de kop, sloeg een gat van enkele seconden en won in een tijd van 4.27.25. Lenaarts herpakte zich in het laatste deel behoorlijk en finishte als vijfde in 4.32.52. Vlak achter haar eindigde Margriet Berkhout als zesde in 4.32.96. Berkhout trok in het middendeel het tempo weer op gang, maar zei na afloop verbaast te zijn dat het stil viel en dat de anderen het zo lieten lopen. Manon Kruiver kon zich vandaag totaal niet mengen in de strijd, zij eindigde in 4.42.64 en verklaarde achteraf zware benen te hebben gehad. "Ik voelde me niet fris. In de training voel ik me enorm sterk en dan vind ik het moeilijk om rustig te trainen".

800 meter
De 800meter dames leverde, zoals gezegd, een overwinning op voor Machteld Mulder. Voor Mulder was het haar eerste 800m van het seizoen, omdat zij haar seizoen begonnen is met wat kortere afstanden, zoals 400m en 200m om zo te werken aan haar basissnelheid. Na de start volgde ze overtuigend de haas en nam na 500m de kop over om die niet meer af te staan. Ook twee Engelse concurrentes liet ze gemakkelijk achter zich. Haar reactie na afloop: "Heerlijk om zo winnen, ik liet het tussen 400 en 600meter een beetje varen, maar kon daarna weer makkelijk aanzetten". Over haar tijd van 2.07.13 zei ze: "Dat kan nog veel harder!". Mulder hoopt de komende weken flink door te groeien en zo toe te werken naar de 800meter op de EJK.

Bij de 800meter mannen bleven de vooraf verwachtte prestaties uit, wat deels te maken had met het ontbreken van hazen en deels met het ontbreken van wat fitheid en scherpte bij de atleten. Het ontbreken van een haas was in de A-race direct te zien doordat het tempo na 200m al volledig stil viel. Uiteindelijk wist TDR’er Bouke Onstenk niet verder te komen dan een derde plaats. Martijn Bartelson liep een ongelukkige race door zich een paar keer te laten wegdrukken, maar zijn tijd van 1.53.79 biedt veel perspectief voor de komende weken. Boyd Declerq zakte na wat kopwerk in het begin geheel weg en eindigde net als Tjerk Conijn teleurstellend in de achterhoede.
In de B-race liep Vincent Groen zijn eerste 800meter van het seizoen en hij liep hierin naar een sterke vijfde plaats in 1.56.41.


Memorial Vertommen-Cuddy
DUFFEL - De lange afstandatleten van TDR en een aantal junioren kozen voor een sterke Belgische wedstrijd in Duffel. ‘Duffel’ staat jaarlijks garant voor sterke en breed bezette series.

1500 meter
Michel Butter besloot pas in de loop van de week om deze wedstrijd te lopen om wat wedstrijdritme op te doen. Butter zit nog aan het begin van zijn opbouw richting de EK <23jaar in Debrecen (Hongarije). "Eigenlijk zou ik volgende week pas mijn eerste wedstrijd doen, maar ik loop graag wedstrijden en zo hoop ik al wat extra scherpte mee te pakken", aldus Butter. Hij wist de race te winnen in een tijd van 3.51.98 en versloeg met een zeer sterke slotronde van zestig seconden landgenoot Patrick Stitzinger en de Marokaan Bekkali. Butter was vooral te spreken over zijn sterke finish, omdat een sterk eindschot zeer goed van pas zal komen in juli in Debrecen.

3000 meter
Op de 3000meter konden de TDR-mannen niet voldoen aan hun eigen verwachtingen. Pip Tesselaar eindigde in een matige tijd van 8.35.69 en gaf na afloop aan dat hij zijn 10.000meter van vorige week nog in de benen voelde. Peter Res had een moeizaam middendeel in zijn race, maar met een flinke versnelling in de laatste 500m kon hij een groepje voor hem nog passeren. Res eindigde in een tijd van 8.38.86. "Deze tijd was niet helemaal wat ik had gehoopt, maar gelukkig kon ik, na het moeilijke middendeel, de tijd uit mijn hoofd zetten en er een mooi potje van maken."
Ronald Schröer finishte in 8.46.34. Schröer gaf na afloop aan dat de tweede ronde van 66 seconden hem uiteindelijk opbrak. Achter Schröer finishte Rens Dekkers in een teleurstellende 8.49.91.


Karel Delvoye: Foto's staan op de FOTOGALERIJ